Když krása pomáhá

Od:
Zveřejněno: 12.2.2013
0

Kategorie: Novinky

Květiny, hvězdičky, baňky. Krásné věci nabývají nového rozměru, když je s citem uspořádáte a vytvoříte z nich nový celek. Ještě silněji však osloví, když víte, že mají hlubší smysl, kterým je třeba dětský úsměv nebo to nejdůležitější, co máme. Zdraví.

K veliké radosti se nám v prosinci podařilo spojit to všechno dohromady. Zúčastnili jsme se totiž vánočních dílniček a Jarmarku pro Krtka. Nadační fond Krtek podporuje onkologicky nemocné děti, zpříjemňuje jim pobyt v nemocnicích, přispívá na vybavování léčebných zařízení a my jsme chtěli pomáhat s ním.

Tak jako mágové při výjimečných příležitostech prozrazují svá kouzla, tak jsme i my odhalili něco ze zákulisí vytváření aranžmá. Dopoledne jsme před očima zvědavého sálu naplnili čiré vázy bílými liliemi a tento komplet jsme dodekorovali do bílé barvy. Přihlížející mohli sledovat názornou ukázku, jak si vytvořit malé vázičky z ošatky plné šišek a fialových vánočních baněk. V odpoledních hodinách se pro změnu dozvěděli, jak si mohou sami vyrobit svícen v bílém hrnku.

Měli jsme na paměti předvánoční čas, a proto závěrečnou tečkou nemohlo být nic jiného než dekorování stromečku. Ozdobily jej samé přírodní doplňky. Oříšky, sušené ovoce, skořice.

Vyrobené dekorace poté Nadační fond Krtek prodal u svého stánku a výtěžek putoval na dobročinné účely. Nás odměnil skvělý pocit a příjemná vyhlídka na další setkání s přáteli Krtka, třeba hned příští Vánoce.

  • This message is only visible to admins.

    Problem displaying Facebook posts.
    Click to show error

    Error: (#200) Provide valid app ID
    Type: OAuthException