Chuť a vůně fantazie na výstavě hub

Od:
Zveřejněno: 27.11.2012
0

Kategorie: Novinky

Houby, to je pochoutka. A jestli náhodou někomu nechutnají, určitě budou lahodit jeho oku naše houbová aranžmá. Dostalo se nám té cti, že jsme již 4. rokem mohli květinovou výzdobou dotvořit atmosféru výstavy pravidelně pořádané mykologickým klubem Brno. Odborníci (a zároveň milovníci) hub ji uspořádali ve spolupráci s Moravským Zemským muzeem na Pálavském náměstí v Brně a my jsme jako vždy chtěli přijít s něčím neotřelým a nápaditým.

A tak jsme účastníky přenesli do říše fantazie a pohádek. Dekorace jsme stylizovali jako „Krakonošovu zahrádku“. Do pomyslného lesa se návštěvníci mohli vpíjet očima, a pokud je zavřeli, završila věrnou iluzi vůně větviček a nezaměnitelné aroma hub.

Letos mohli návštěvníci kromě zhruba 300 druhů nádherných exponátů hub zhlédnout také úžasnou výstavu historických atlasů hub a literatury s mykologickou tématikou ze soukromé sbírky paní Drahy Sukupové. Se svými radami byli připraveni odborníci na slovo vzatí, dotazy se všemi ráda prodiskutovala Hanka Ševčíková z MZM houbařské poradny. Nechyběli ani další uznávaní experti z řad mykologů jako pan Alois Vágner, Vladimír Antonín a další.

K zasněné náladě perfektně přispěly i snímky fotografa pana Roberta Vlka.

  • This message is only visible to admins.

    Problem displaying Facebook posts.
    Click to show error

    Error: (#200) Provide valid app ID
    Type: OAuthException